Terrazzonun Avantajları

Terrazzonun Avantajları

TASARIMA UYUMLU ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR GÖRÜNÜM

 

Tasarıma uyumu sayesinde, renk veya özel logolarınızı zemine rahatça uygulanabilmesine imkan verir. UV korumları özel bileşeni sayesinde, yapılan desenler uzun süre güneşin etkisinden korunmakta ve zeminleriniz uzun yıllar ilk günkü canlılığını korumaktadır.

SON DERECE DAYANIKLI VE UZUN ÖMÜRLÜ

 

ABD’deki dört tarihi adliyenin yüzüncü yılını kutladığında, kutlanacak başka bir şeyleri daha vardı: Tarihi Terrazzo zeminlerinin 100 yıllık sağlam değeri ve somutlaşmış enerjisi.

Washington’da, Spokane Federal Binası ve ABD Posta Ofisi, 2009 yılında, Tacoma Union Station 2011’de 100. yıllarını kutladılar. Oregon’daki Yakima William O. Douglas Adliye Mahkemesi’nin ilk davası 1912’de görülmüştü. Ayrıca Portland Pioneer 2005 yılında 100. yıllarını kutladılar. hepsinin ortak noktası zeminlerinde terrazzo kullanılmasıydı.

ÇEVRE DOSTU

 

Kokusuz ve insan sağlığına ve çevreye zararlı olmayan yapısı sayesinde, çevre dostu bir zemin kaplamadır.

MİNİMUM BAKIM MALİYETİ

 

Yapılarda en fazla yükü çeken zeminler, çok fazla yaya ve araç trafiğe maruz kalır. Bu nedenle zeminlerin periyodik bakımlarının yapılması son derece önemlidir. Terrazzo uygulamlarında, proje tesliminden sonra, zeminin parlaklığının korunması için paspas yardımı ile zemin üzerideki tozların alınması ve ıslak bir mob yardımı ile temizlenmesi yeterlidir. Belli bir süre sonunda iç mekanlarda kullanılan terrazzo zeminlerin, cilalanması gerekmektedir. Bu cilalama ve bakım işlemleri uzman ekiplerimiz tarafından uygulanmaktadır.